5 טיפים לאימון קטלבלס

טיפ 1

דע את סוג הקטלבלס שאותו אתה הולך לקנות

ישנם 4 סוגים בסיסים: קטלבלס פשוט, קטלבלס קלאסי, קטלבלס פרו וקטלבלס פלסטיק.

טיפ 2

דע ממה עשוי הקטלבלס ומה יתרונות וחסרונות של כל אחד מהסוגים השונים

קטלבלס קלאסי: עשוי מיציקת ברזל בצבע אפוקסי חלק עם  אחיזה נעימה ותחתית גומי בבסיס. גם כאן קוטר המשקולת משתנה בהתאם למשקל, רמת הגימור שלו מעולה. מתאים בדרך כלל לאנשים בעלי מבנה גוף קטן ונוח לתרגילים שבהם המשקולת נשענת על האמה כמו: Turkish Get Up

קטלבלס תחרותי : עשוי מברזל חלול עם רמת גימור מעולה , אחיזה נעימה מאוד והכי מקצועי לטכניקה מדוייקת, קוטר הקטלבלס והצורה נשארים זהים בכל המשקלים בשונה מהדגם הפשוט. האחידות הזו מקנה מס' יתרונות: טכניקת ההנפה זהה ממשקל למשקל כלומר ניתן להעלות בהדרגה עומסים וכך הגוף לומד לנוע בצורה זהה בין אם מדובר בקטלבלס במשקל נמוך או במשקל גבוה, מבנה הקטלבלס והאחיזה נוחים יותר לתרגילי הנפה ולתרגול ארוך. (חיסרון – עשוי להיסדק).

טיפ 3

דע לאיזה מטרה ועם מי אתה רוצה לעבוד עם משקולת הקטלבלס

הקטלבלס הקלאסי – מתאים למאמני כושר העוסקים באימוני קטלבלס, מתאמנים ותיקים (אפשרי גם למתחילים), מתאמנים בעלי מבנה גוף קטן בינוני.

הקטלבלס התחרותי – מתאים למתאמנים ומאמני קטלבלס בסגנון ספורט, כאלה שמתאמנים לאורך זמן.

טיפ 4

דע כי בחירת המשקל לעבודה תלויה ברמת הכושר של כל מתאמן, במבנה גופו  ומשתנה בין גברים לנשים

מתאמן ברמת כושר נמוכה, ללא רקע באימון, אחרי פציעה, מבנה גוף קטן רצוי שיתחיל עם משקל של בין 8-12 ק"ג . מתאמנת באותם פרמטרים רצוי שתתחיל עם משקל של בין 4-12 ק"ג.

מתאמן ברמת כושר בינונית, ניסיון באימון, יכולת תנועה טובה מבנה גוף בינוני, רצוי שיתחיל עם משקל של בין 12-16 ק"ג . מתאמנת באותם פרמטרים רצוי שתתחיל עם משקל של בין 8-12 ק"ג.

מתאמן ברמת כושר גבוהה, אתלט, חזק, מבנה גוף גדול רצוי שיתחיל עם משקל של בין 16-24 ק"ג. מתאמנת באותם פרמטרים רצוי שתתחיל בין 12-16 ק"ג.

טיפ 5

דע כי עלות של משקולת קטלבלס משתנה בהתאם לסוג ובהתאם למשקל

עלות של קטלבלס פשוט במשקל 8 ק"ג לדוגמא יכול לעלות 120 ₪ בעוד שהקלאסי יעלה 160 ₪ והפרו יעלה 200 ₪ . התמחור לרוב מתבצע לפי עלות לק"ג X המשקל.

דבר אחרון והכי חשוב : דע כיצד להשתמש במשקולת בצורה מקצועית חכמה ובטוחה.

אימון הקטלבלס אינו מסובך, אך דורש איכות ביצוע ודיוק תנועה מושלמים. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בהוראת הטכניקה למתאמנים אחרים. המדריך הנ"ל הינו רק דוגמית קטנה מסדנא בת שעתיים בה מקבלים כלים משמעותיים ראשוניים להבנה בסיסית של מהות האימון הפונקציונאלי ואימון הקטלבלס בפרט, הקניית ידע בסיסי לשימוש בקטלבלס, רקע כללי והיסטוריה של הקטלבלס, כללי בטיחות בעבודה עם הקטלבלס, עבודה מעשית בזוגות ולבד לצורך הבנת מהות התרגילים והעברתם למתאמנים שלכם. בGYMASTERY אנו מציעים משקולות מסוג קטלבלס החל מ 10 שקלים לקילו!

                                                     

 קישור לדף הקניה